Ndërlidhjet

K. Jugore hap zjarr ndaj anijes verikoreaneKorea e Jugut raportoi një shkëmbim zjarri ndërmjet luftanijeve të saj dhe të Koresë Veriore.

Zyrtarët e ushtrisë koreanojugore kanë thënë se anija e Koresë Veriore është dëmtuar rëndë si rezultat i përplasjes që mëngjesin e sotëm ka ndodhur në perëndim të gadishullit Korean.

Reportohet se në incidentin, anija e Koresë Jugore ka hapur zjarr ndaj luftanijes verikoreane që pretendohet se e kishte kaluar kufirin detar mes dy vendeve.
XS
SM
MD
LG