Ndërlidhjet

Japonia zotohet për 5 mrd. $ ndihma AfganistanitMinistria e Jashtme e Japonisë tha se planifikon t’i japë 5 miliardë dollarë ndihma Afganistanit gjatë pesë viteve të ardhshme për rindërtimin e vendit.

Ministria njoftoi se fondet do të orientohen në fushat si ndërtimi i policisë afgane, bujqësia dhe projekte tjera të infrastrukturës.

Njoftimi japonez u bë disa ditë para vizitës së presidentit amerikan Barak Obama në Tokio.
XS
SM
MD
LG