Ndërlidhjet

Pakistan: 15 të vrarë, 25 të plagosur


Në shpërthimin e një bombe afër tregut të qytetit Çarsadu, në Pakistanin veriperëndimor, kanë vdekur 15 dhe janë plagosur 25 veta, kanë bërë të ditur agjencitë e lajmeve.
Në pamjet e filmuara shihet një automjet i shkatërruar dhe shitore e kiosqe të dëmtuara.
Ky është sulmi tretë gjatë tre ditëve të fundit në këtë rajon.
XS
SM
MD
LG