Ndërlidhjet

Vetvritet portieri i kombëtares gjermanePortieri 32 vjeçar Robert Enke ka humbur jetën në një incident që duhet të jetë vetvrasje, njoftuan autoritetet. Enke ishte portier i kombëtares gjermane dhe do ta mbante këtë pozicion edhe gjatë kampionatit botëror të vitit të ardhshëm në Afrikën e Jugut.

Menaxheri i kombëtares gjermane të futbollit, Oliver Birhof tha se gjithë ekipi ishte i tronditur.
XS
SM
MD
LG