Ndërlidhjet

Obama arriti në Japoni


Presidenti amerikan, Barak Obama, ka arritur për vizitë në Tokio, që është pjesë e turneut 9 – ditor nëpër vendet e Azisë. Obama do të takoj kryeministrin Jukio Hatojama, për të diskutuar me te çështjet ekonomike, të sigurisë dhe ndryshimet klimatike.
Presidenti Obama nesër do të mbajë një fjalim për marrëdhiniet e SHBA-ve me Azinë. Pas Japonisë, Obama do të vizitoj Singaporin, Kinën dhe Korenë Jugore.
XS
SM
MD
LG