Ndërlidhjet

Gutenberg: Luftoni krimin dhe korrupsionin


Ministri gjerman i Mbrojtjes, Karl Gutenberg, ka apeluar te qeveria afgane që shtoj angazhimin në luftën kundër krimit dhe korrupsionit nëse dëshiron të ruaj besimin e Gjermanisë. Në vizitën e tij në Kabul, ministri Gutenberg tha se Gjermania dëshiron të shikoj “progres të qartë”.
Parlamenti gjerman duhet të votoj në dhjetor për vazhdimin ose jo të misionit paqësor në Afganistan.
Hulumtimet e opinionit thonë se shumica e popullatës gjermane kundërshtojnë ndërlikimin e ushtarëve të tyre në luftën në Afganistan.
XS
SM
MD
LG