Ndërlidhjet

Klinton: Presim më shumë nga KarzaiSekretarja amerikane e Shtetit Hillary Klinton tha se presin nga presidenti afgan Hamid Karzai që të “veprojë më mirë”. Uashingtoni pret që Karzai të krijojë gjykatën për krime të posaçme dhe komisionin kundër korrupsionit.

“Tani që zgjedhjet kanë përfunduar kërkojmë të shohim prova të qarta të qeverisjes dhe drejtuesit të jenë më përgjegjës ndaj nevojave të qytetarëve”, tha Klinton
XS
SM
MD
LG