Ndërlidhjet

Kabul: Qeveria ndryshon kahjet e akuzaveMinistri i financave në qeverinë afgane, Hazrat Omar Zakhilual ka thënë se liderët perëndimorë duhet ta bartin një pjesë të përgjegjësisë për korrupcionin në Afganistan dhe ta përkrahin presidentin Hamid Karzai në përpjekjet e tij.

Zakhilual shtoi se vetëm 20% e donacioneve ishin menaxhuar nga qeveria afgane, ndërsa pjesa tjetër nga vetë donatorët.
XS
SM
MD
LG