Ndërlidhjet

Romë: Diskutohet uria60 krerë shtetesh dhe përfaqësues të një numri organizmash janë mbledhur në Romë për të diskutuar çështjet e ushqimit dhe problemin e urisë në botë.
Takimi organizohet nga Kombet e Bashkuara dhe agjencia e kësaj organizate për ushqimin FAO.

Kreu i FAO-s në prag të takimit mbajti një grevë urie për të sensibilizuar botën për problemin e urisë në botë.
XS
SM
MD
LG