Ndërlidhjet

95 vjeçari përballet me krimet e LDB-sëProkuroria gjermane ka ngritur 58 akuza ndaj një 90-vjeçari, ish anëtar i trupave naziste. Ai akuzohet për maskara ndaj hebrejve, përfshi dhe vrasjen e 57 hebrejve që ishin në kampet e punës së detyruar.

Mbetjet e viktimave janë gjetur në vitin 1995. Autoritetet gjermane nuk bëjnë të ditur emrin e të akuzuarit.
XS
SM
MD
LG