Ndërlidhjet

Sarkozi: Bisedimet në Lindjen e Mesme, urgjentePresidenti francez Nikola Sarkozy ka tërhequr vërejtjen se nëse bisedimet paqësore në Lindjen e Mesme nuk fillojnë së shpejti do të ketë përplasje të ekstremistëve.

“Filimi i bisedimeve është nevojë urgjente pasi bllokimi aktual shkon në favor të ekstremistëve dhe çdo ditë vonesë zvogëlon nga pak gjasat për paqe”, tha Sarkozy për mediat në Arabinë Saudite.

Aktualisht presidenti francez po zhvillon bisedime me mbretin e Arabisë Saudite.
XS
SM
MD
LG