Ndërlidhjet

Obama e përmbylli vizitën në KinëPresidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama e përmbylli vizitën zyrtare në Kinë me vizitën në Murin e Madh.

Kjo ishte vizita e parë e tij në Kinë si president.

Më herët, Obama u takua me kryeministrin Ven Xhiabao.

Para takimit, dy liderët e përshëndetën gatishmërinë për të ndërtuar një partneritet të ri midis dy vendeve.

Të martën, Obama dhe presidenti Hu Xhintao folën për ndërtimin e një marrëdhënieje “pozitive, bashkëpunuese dhe gjithëpërfshirëse”.
XS
SM
MD
LG