Ndërlidhjet

SHBA: Irani do përballet me pasojatShtetet e Bashkuara dhe vendet aleate kanë filluar bisedimet për pasojat me të cilat do të përballet Irani, pas mos pranimit që i bëri propozimit të ofruar nga OKB-ja.

Deklarata e presidentit amerikan u bë një ditë pasi shefi i diplomacisë iraniane, Mançur Motaki tha se Irani nuk do të dërgojë uranium për tu pasuruar në një vend të tretë. Kjo ishte pjesë e ofertës së bërë nga Kombet e Bashkuara.

Motaki hodhi poshtë mundësinë e sanksioneve shtesë ndaj Iranit, duke i cilësuar ato si taktika të së shkuarës.
XS
SM
MD
LG