Ndërlidhjet

Serbi: Varroset Patriarku PavleSot zhvillohet në Beograd varrimi i Patriarkut Pavle, kreut të Kishës Ortodokse serbe.

Pavle vdiq të djelën në moshën 95 vjeçare. Serbia shpalli tre ditë zie për njeriun që e drejtoi kishën serbe gjatë kohës së shpërbërjes së ish Jugosllavisë dhe luftërave në rajon.
XS
SM
MD
LG