Ndërlidhjet

Mijëra njerëz në varrimin e PatriarkutDhjetëra mijëra njerëz kanë mbushur rrugët e Beogradit dhe po marrin pjesë në varrimin e Patriarkut Pavle, kreut të Kishës Ortodokse serbe.

Të drejtuar nga krerët e kishës banorët e Beogradit po e shoqërojnë arkivolin e patriarkut drejt varrezave në rrethina të kryeqytetit.

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Ian Kelly tha se “Patriarku kishte një vend të veçantë në zemrat e të gjithë anëtarëve të Kishës Ortodokse Serbe kudo në botë”.
XS
SM
MD
LG