Ndërlidhjet

Ivanov i zhgënjyer me deklaratën e Jeremiqit


Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka shfaqur sot “zhgënjim të thellë” për shkak të deklaratës së ministrit të Jashtëm të Serbisë, Vuk Jeremiq, se Beogradi në kontestin ndërmjet Shkupit dhe Athinës rreth emrit do të mbështesë Greqinë.
Presidenti i Maqedonisë me ftesën e presidentit të Serbisë Boris Tadiç, po qëndron në Beograd, ku po merrë pjesë në varrimin e Patriarkut Pavle, por për shkak të deklaratës së Jeremiqit nuk do të marrë pjesë në pritjen që shefi i diplomacisë serbe e ka organizuar për mysafirët nga bota.
XS
SM
MD
LG