Ndërlidhjet

Tubim kushtuar refuzimit të Iranit


6 fuqitë e mëdha, 5 vendet anëtare të Këshillit të Sigurimit dhe Gjermania, takohen nesër në Bruksel për të shqyrtuar hapat e ardhshëm pasi që Irani ka hedhur poshtë ofertën e Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Atomike (IAEA).
Ministri i punëve të Jashtme të Iranit, Munaker Mottaki, të mërkurën bërë të ditur se Teherani refuzon të bartë në botën e jashtme uraniumin për ta pasuruar.
XS
SM
MD
LG