Ndërlidhjet

Afganistan: 12 të vdekur në sulmin vetëvrasësNjë sulmues vetëvrasës shkaktoi vdekjen e 12 njerëzve dhe plagosjen e të paktën 35 të tjerëve në Afganistanin jugperëndimor.

Policia tha se sulmuesi me motoçikletën e tij u hodh në erë në një zonë të populluar të qytetit Farah.

Në mesin e të vrarëve është një polic.

Provinca Farah, e cila ndodhet përgjatë kudirit me Iranin, kohëve të fundit ka parë rritje të sulmeve të kryengritësve.
XS
SM
MD
LG