Ndërlidhjet

Baradei: S’ka përgjigje përfundimtare nga IraniIrani nuk ka dhënë ende një përgjigje përfundimtare rreth propozimit të Kombeve të Bashkuara për karburantin bërthamor.

Deklarata e kreut të Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore, Mohamed el Baradei u bë gjatë një konference për shtyp në Berlin.

El Baradei tha se nuk ka pasur asnjë përgjigje zyrtare me shkrim nga Teherani dhe i bëri thirrje Iranit ta përdorë këtë mundësi të rrallë për të rikthyer besimin.
XS
SM
MD
LG