Ndërlidhjet

Udhëheqësit ballkanikë kërkojnë bashkëpunimUdhëheqësit nga pesë vende të ballkanit kanë kërkuar thellimin e bashkëpunit ekonomik në nivel rajonal, për të tejkaluar krizën ekonomike.

Në takimin dy ditor morrën pjesë presidenti i Shqipërisë Bamir Topi, ai i Bosnjës Zhelko Komshiq, Filip Vujanoviç i Malit të Zi, presidenti kroat Stipe Mesiç si dhe zëvendëspresidenti bullgar Angel Marin.

Raportet tregojnë se të gjitha vendet e rajonit, me përjashtim të Shqipërisë, do të kenë rënie ekonomike gjatë vitit 2009.
XS
SM
MD
LG