Ndërlidhjet

Kinë: 31 të vdekur në minierëNga një shpërthim në një minierë qymyrguri në Kinën veriore, 42 njerëz kanë vdekur dhe rreth 66 kanë mbetur të ngujuar disa qindra metra nën tokë.

Autoritetet thanë se më shumë se 390 njerëz kanë arritur të largohen nga miniera pas shpërthimit.

Minierat kineze janë më vdekjeprurëset në botë.
XS
SM
MD
LG