Ndërlidhjet

Tiranë: Protesta hyn në ditën e dytëProtesta maratonë e opozitës për hapjen e kutive të 28 qershorit hyn sot në ditën e dytë.

Deputetët socialistë, kryetari Edi Rama dhe qindra qytetarë e kanë kaluar natën jashtë në çadrat e instaluara para selisë së Qeverisë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Kreu i socialistëve paralajmëroi dje përshkallëzim të protestave të opozitës, nëse qeveria nuk i pranon kërkesat e tyre për transparencën e zgjedhjeve të 28 qershorit.
XS
SM
MD
LG