Ndërlidhjet

Kabul: Goditet hoteli, 2 të plagosurZyrtarët afganë thanë se një raketë ka goditur një hotel me pesë yje në qendër të kryeqytetit Kabul, duke plagosur të paktën dy njerëz, një civil dhe një pjesëtar të forcave afgane të sigurisë.

Raketa e goditi hotelin Serena, i cili është mjaft i frekuentuar nga diplomatë dhe gazetarë të huaj.

Hoteli ka qenë shënjestër e sulmit edhe më parë.
XS
SM
MD
LG