Ndërlidhjet

Riad: Katër haxhinj vdesin nga H1N1Katër haxhinj kanë vdekur nga gripi i ri, tre ditë para fillimit të haxhit, njoftuan autoritetet e Arabisë Saudite

Shtypi saudit transmeton ministrinë e shëndetësisë të ketë thënë se ata nuk kanë qenë nga Arabia Saudite.

Ekspertët mjekësorë nga SHBA dhe vendet arabe kanë thënë se vala e virusit H1N1 që mund të përhapet nga haxhinjtë që udhëtojnë në Mekë, paraqet kërcënim për sistemet shëndetësore në mbarë botën.
XS
SM
MD
LG