Ndërlidhjet

LDK - AAK, koalicion edhe në LipjanLidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë realizuar marrëveshje për koalicion edhe në komunën e Lipjanit. Këtij koalicioni do t’i bashkohen edhe PSD, ORA dhe PDAK.
Në Lipjan në balotazh do të ballafaqohen Shukri Buja i PDK-së dhe Imri Ahmeti i LDK-së.
XS
SM
MD
LG