Ndërlidhjet

Ahmedinexhad viziton Brazilin dhe Venezuelën


Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmedinexhad, ka filluar turneun pesë ditor në vendet e Amerikës Latine dhe Afrikës perendimore. Ai do të vizitoj Brazilin, Venezuelën dhe vende tjera që anojnë nga e majta, siç është Bolivia, ndërsa më pas edhe vendet afrikane – Senegalin dhe Gambian.
Në Bolivi, Ahmedinexhad do të pritet nga homologu Morales, ndërsa në Venezuelë nga Hugo Çavez.
XS
SM
MD
LG