Ndërlidhjet

Albert Rohan në KosovëKuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së ish zëvendës ndërmjetësuesit ndërkombëtar për statusin, Albert Rohan.

Para se t’u drejtohet deputetëve në kuvend, diplomati austriak do të takohet me udhëheqësit më të lartë të Kosovës.

Albert Rohan ishte zëvendës i kryenegociatorit të OKB-së për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari, dhe njëri nga autorët e propozimit për zgjidhjen e statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG