Ndërlidhjet

Google e digjitalizon muzeun e IrakutGjiganti amerikan i interneti Google së shpejti do të fillojë të digjitalizojë artefaktet dhe dokumentat nga Muzeu Kombëtar i Irakut.

Kreu i Google, Erik Shmit, i cili ndodhet për vizitë në Irak, tha se kompania ka bërë më shumë se 14 mijë fotografia në muzeun, dhe do t'i postojë në internet në fillim të vitit të ardhshëm.

Muzeu Kombëtar i Irakut ka artefakte nga Epoka e Gurit e deri te Kalifatet Islamikë.
XS
SM
MD
LG