Ndërlidhjet

Thaçi kritikon ndërtimin e bazës në BujanovcKryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ndërtimi i bazës ushtarake të Serbisë në Luginën e Preshevës nuk është në hap me vlerat euroatlantike.

“Siguria, paqja, stabiliteti në rajon sigurohet dhe garantohet vetëm me vlerat euro-atlantike dhe jo të angazhimeve apo të mentaliteteve të forcave të armatosura njënacionale”, tha kryeministri Thaçi, pas një takimi që zhvilloi me ish zëvendësin e kryenegociatorit të OKB-së për statusin Albert Rohan.
XS
SM
MD
LG