Ndërlidhjet

Obama pret kryeministrin e IndisëPresidenti amerikan Barak Obama priti në Shtëpinë e Bardhë kryeministrin e Indisë Manmohan Sing.

Kjo është vizita e parë e këtij niveli në Shtetet e Bashkuara që kur India fitoi pavarësinë në vitin 1947.

Obama tha se dy vendet kishin shumë të përbashkëta, përfshi historinë e kolonializmit, përvojat demokratike dhe së fundi luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG