Ndërlidhjet

Obama - Sing/Marrëveshje për energjinë bërthamore


Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama dhe kryeministri i Indisë Manmohan Sing kanë deklaruar se do të finalizojnë marrëveshjen e bashkëpunimit që do t’i mundësoj Indisë qasjen te energjia bërthamore. Obama dhe Sing këtë e kanë bërë të ditur gjatë një takimi me gazetarët në Uashington
Presidenti amerikan Barak Obama gjithashtu ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë të zbusin tensionet ndërmjet Indisë dhe Pakistanit.
XS
SM
MD
LG