Ndërlidhjet

Ahmedinexhad në VenezuelëPresidenti i Iranit Mahmud Ahmedinexhad ka arritur për vizitë zyrtare në Venezuelë. Ai gjatë qëndrimit në Karakas do të takohet me zyrtarët e lartë të këtij vendi duke përfshirë edhe presidentin Hugo Çavez.
Irani dhe Venezuela janë vende prodhuese të mëdha të naftës me liderët që kanë qëndrime anti – amerikane.
XS
SM
MD
LG