Ndërlidhjet

Mumbai: Shënohet përvjetori i sulmeve terroriste


Në Indi sot po shënohet një vjetori i sulmeve militante në Mumbai.

Në orët e paraditës u organizua një paradë e forcave të sigurisë me armatim të ri dhe me makina të blinduara, ndërsa në qendër janë ndezur qirinjë në shenjë të përkujtimit për viktimat.

Nga një valë e sulmeve nga militantët në Mumbai, para një viti ishin vrarë 166 vetë.

Të gjithë sulmuesit ishin vrarë, me përjashtim të njërit, për të cilin pjesëmarrësit e paradës në Mumbai kërkuan që ai të varet.
XS
SM
MD
LG