Ndërlidhjet

SHBA: Shënohet Dita e Falënderimeve


Njerëzit në Shtetet e Bashkuara shënojnë sot Ditën e Falënderimeve, që përkujton ngjarjet e para 400 viteve, kur amerikanët vendës (Indianët) dhe imigrantët evropianët, që posa kishin arritur, kanë festuar së bashku.

Siç tha edhe presidenti amerikan, Barak Obama, Dita e Falënderimeve është një rast për tu kënaqur me gjërat e mira, siç janë familja, miqtë, shëndeti, të mirat materiale, por, poashtu, duhet të kihen parasysh edhe ata “me më pak fat”.
XS
SM
MD
LG