Ndërlidhjet

Kopenhagë: Pritet pjesëmarrja e 85 liderëve


Kryeministri i Danimarkës, Lars oke Rasmusen,tha se më se 85 shefa të shteteve dhe të qeverive kanë premtuar për të marrë pjesë në samitin, që mbahet në muajin dhjetor në Kopenhagë, për çështje klimatike.

Sipas tij, ky samit mund të jetë pikë kthese në luftën kundër nxehjes globale.
XS
SM
MD
LG