Ndërlidhjet

Bangladesh: Së paku 30 të vrarë në anije


Së paku 30 vetë kanë humbur jetën dhe disa të tjerë konsiderohen të zhdukur, pasi një anije përplotë me njerëz u fundos në pjesën jugore të Bangladeshit.

Incidenti ndodhi mbrëmë vonë në vendin Bhola, që është 100 kilometra në jug të kryeqytetit Daka.

Mendohet se në traget ndodheshin më tepër se 1 mijë vetë kur ajo u fundos në ujë.
XS
SM
MD
LG