Ndërlidhjet

Gjenevë: Gaz lotsjellës kundër protestuesve


Protestuesit anti kapitalistë i kanë thyer dritaret dhe u kanë vënë zjarrin veturave në Gjenevë, gjatë një proteste kundër Organizatës Botërore të Tregtisë.

Policia tha se një grup prej afro 200 protestuesve të dhunshëm ishte infiltruar në turmën paqësore të disa mijëra njerëzve, që protestonin kundër konferencës së OBT-së, e cila fillon të hënën.

Pjesëtarët e policisë speciale përdorën gaz lotsjellës kundër protestuesve.
XS
SM
MD
LG