Ndërlidhjet

Bullgari: Raki me emrin e kryeministritBujqit bullgarë e kanë quajtur “Borisovka” rakinë e tyre tradicionale, për të nderuar kryeministrin aktual, Boiko Borisov. Borisov ka mundur të bllokojë në parlament iniciativën për rritjen e taksave ndaj alkolit.

Qeveria hoqi dorë nga planet për rritjen e taksave ndaj pijeve alkolike pas zemërimit popullor se një hap i tillë do të dëmtonte traditën shekullore të fshatarëve të këtij vendi për të prodhuar verë dhe raki në shtëpi.
XS
SM
MD
LG