Ndërlidhjet

Futboll: Kandidatët për “Topin e artë”Revista franceze “Frans Futboll”ka publikuar emrat e10 lojtarëve që mund të jenë fitues të “Topit të Artë” për vitin 2009.
Ndër emrat e lakuar në këtë listë, katër janë nga lojtarët e Barcelonës.

Futbollistët që mund ta fitojnë këtë çmim nga radhët e kampionit aktual evropian janë, Lionel Mesi, Anders Iniesta, Zllatan Ibrahimoviç dhe Çavi Ernandez.

Në po këtë listë ndodhet edhe Samjuel Eto, i cili deri verën e kaluar luajti në Barcelonë. Eto tashmë mbron ngjyrat e Interit.

Lista vazhdon me Didije Drogba i Çelsit, Stiven Zherard i Liverpulit,Kristiano Ronaldo e Kaka të Real Madridit si dhe Vejn Runi i Mançester Junajtid.
XS
SM
MD
LG