Ndërlidhjet

Kinë: Nga përplasja e aubobusit – 10 të vrarë


Mediat e Kinës raportojnë se së paku 10 vetë kanë humbur jetën, ndërsa më se 20 janë plagosur, nga përplasja e një autobusi në provicnën jugore kineze, Guangdong.

Autobusi kishte rënë 50 metra në një luginë.

Agjencitë e lajmeve informojnë se incidentet e këtilla janë të shpeshta në Kinë dhe kryesisht shkaktohen nga shpëjetësia e madhe e grahjes, tejngarkimi me udhëtarët dhe për shkak të mirëmbajtjes së dobët.
XS
SM
MD
LG