Ndërlidhjet

Sejdiu: Do konfirmohet e drejta e pavarësisëGjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë do të konfirmojë ligjshmërinë e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, ka deklaruar presidenti Fatmir Sejdiu.
Sejdiu tha se Serbia e aneksoi Kosovën me tanke dhe shkaktoi “gjakderdhje të madhe”.

Argumentat e Kosovës janë të padiskutueshme, ka thënë presidenti Sejdiu një ditë para fillimit të seancës dëgjimore në Hagë.
XS
SM
MD
LG