Ndërlidhjet

Solana: Irani morri vendimin e gabuarIrani morri “vendimin e gabuar” për të ndërtuar uzina të reja bërthamore, tha shefi në largim i diplomacisë evropiane, Havier Solana. Solana është njëherësh dhe kryenegociatori për fuqitë perëndimore lidhur me Iranin.

Gjatë ditës kreu i parlamentit iranian, Ali Larixhani tha se ka ende vend për diplomacinë.
XS
SM
MD
LG