Ndërlidhjet

Messi fitoi Topin e ArtëLionel Messi e ka fituar Topin e Artë, çmimin më të madh evropian të futbollit.

Messi, i cili luan për Barcelonën dhe kombëtaren e Argjentinës, u bë argjentinasi i parë i cili shpallet futbollist më i mirë i Evropës.

Messi, 22 vjeçar e mundi fituesin e vitit të kaluar Kristiano Ronaldo në anketën që e zhvilloi revista “France Football”.

Fituesi u zgjodh me votat e gazetarëve nga mbarë bota.
XS
SM
MD
LG