Ndërlidhjet

Irak: Në nëntor ka rënë numri i të vrarëve


Qeveria e Irakut thotë se nga pasojat e dhunës gjatë muajit nëntor janë vrarë 122 vetë, që është numri më i ulët prej vitit 2003, kur Shtetet e Bashkuara e invaduan këtë vend.

Sipas të dhënave të qeverisë, gjatë nëntorit, janë vrarë 88 civilë, 22 policë dhe 12 udhtarë.
XS
SM
MD
LG