Ndërlidhjet

Rusi: Militantët marrin autorësinë për sulminMilitantët islamikë nga Kaukazi i Veriut kanë marrë përsipër sulmin me bombë ndaj trenit rus, që la të vdekur 26 persona dhe plagosi 100 të tjerë.

Kjo bëhet e ditur në një faqe interneti të militantëve çeçenë. Autorësia e sulmit nuk mund të verifikohet në mënyrë të pavarur.
XS
SM
MD
LG