Ndërlidhjet

Damask: Shpërthimi nuk ishte 'akt terrorist'Siria tha se nga shpërthimi i autobusit në një pompë të benzinës në Damask, se janë vrarë tre vetë.

Ministri i brendshëm Said Mohamad Samur tha se shpërthimi ishte shkaktuar nga shpërthimi i njërës nga rrotat e autobusit, dhe nuk ishte akt terrorist.

Raportet e mëhershme sugjeruan se shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga një bombë.

Dhjetra të tjrrë raportohet se janë lënduar nga shpërthimi, që ndodhi afër një tempuli shiit në kryeqytetin e Sirisë.
XS
SM
MD
LG