Ndërlidhjet

Sot hidhet shorti për Botërorin e futbollitNë qytetin Kejptaun të Afrikës së Jugut sot hidhet shorti për Kampionatin Botëror të Futbollit 2010.

Tridhjetë e dy kombëtare do të ndahen në tetë grupe.

Hedhjen e shortit do ta drejtojë aktorja jugafrikane Çarliz Theron.

Bartësit e grupeve do të jenë kampioni aktual, Italia, kampioni evropian Spanja, si dhe Brazili, Holanda, Gjermania, Argjentina, Anglia dhe Afrika e Jugut.

Pas një kohe të gjatë Franca nuk është në mesin e bartësve të grupeve.
XS
SM
MD
LG