Ndërlidhjet

Putini do vizitojë IzraelinKryeministri rus Vladimir Putin do të vizitojë Izraelin gjatë vitit 2010. Lajmi u bë i ditur pas takimit të kryeministrit rus me ministrin e jashtëm izraelit Avigdor Liberman.

Njoftimi vjen disa javë pasi raportet mes Moskës dhe Teheranit janë përkeqësuar. Rusia për një kohë të gjatë ka mbështetur Iranin në programet bërthamore, çfarë është kritikuar ashpër nga Izraeli.
XS
SM
MD
LG