Ndërlidhjet

Iran: Kritikohet vendimi për ndalimin e minareve


Ministria e jashtme e Iranit sot e ka ftuar ambasadorin e Zvicrës në Teheran, për ta kritikuar vendimin e referendumit në Zvicër për ndalimin e ndërtimit të minareve në xhami.

Agjencia zyrtare e lajmeve, IRNA, raporton se ministria ka thënë se lëvizjet e këtilla da ta rrisin islamofobinë dhe paragjykimet ndaj të haujve në Evropë dhe do t’i shtojnë tensionet ndërmjet myslimanëve dhe të krishterëve.
XS
SM
MD
LG