Ndërlidhjet

Iran: Nga sulmet në Mosul – pesë të vrarë


Policia irakiane thotë se pesë vetë janë vrarë në tri sulme të ndara nga sulmuesit e armatosur në qytetin verior, Mosul.

Në mesin e të vrarëve është edhe një polic.

Agjencitë e lajmeve raportojnë se Mosuli mbetet njëra nga hapësirat e pasigurta në Iran, megjithqë shkalla e dhunës në këtë vend ka rënë gjatë muajve të fundit dhe kjo ka ndikuar në rritjen e stabilitetit dhe të sigurisë.
XS
SM
MD
LG